5 דברים שאתה חייב לדעת לפני התקנת בית חכם

הבית החכם

5 דברים שאתה חייב לדעת לפני התקנת בית חכם

בעבר היה "בית חכם" נחלתם הבלעדית של העשירים ואוהבי טכנולוגיה וקידמה, דבר שרואים בסרטי מדע בדיוני או בסרטי ג'ימס בונד. אך כיום הודות להתפתחויות טכנולוגיות לכל אחד מאיתנו יכול להיות בית חכם (או לפחות כמה מכשירים חכמים בבית) בלי הרבה מאמץ.

אם הגעת אל המאמר הזו קיים סיכוי גדול שגם אתה רוצה להפוך את הבית שלך לבית חכם (בית טכנולוגי) המאפשר שליטה מרחוק במערכות התפעול כגון מיזוג, תאורה, חשמל ועוד.

את התקנת הבית החכם ניתן לבצע בצורה עצמאית או באמצעות חברה המתמחה בהתקנת מכשירי בית חכם. אך עוד קודם לכן, לפני שעושים את ההתקנה מומלץ לחקור, לקרוא, לשאול ולהבין מה המשמעות של בית חכם מבחינת שימושים, התקנה ותפעול.

היות ויש המון מידע ברשת על התקנת בית חכם, החלטנו להקל עליך ולהסביר בקצרה על חמשת הדברים שאתה חייב לדעת לפני התקנת בית חכם:

1.      הבנה מעמיקה של דרך ההתנהלות בבית

 

מטרת מוצרי בית חכם היא לעשות לדיירי הבית את החיים קלים ופשוטים יותר על ידי אוטומציה של פעולות, כלומר מערכת הבית החכם תעשה את הפעולה עבורך מבלי שתצטרך לחשוב פעמיים. לדוגמה, תוכל לתכנת את מערכת הבית החכם שבכל בוקר תדליק את הדוד כך שיהיו לך מים חמים למקלחת.

איך עושים את זה? מתיישבים לכתוב בצורה המפורט ביותר איך נראה יום טיפוסי בבית וכותבים מה עושה כל אחד מדיירי הבית בכל שעות היום. שאלות כגון: מתי קמים? מתי מתקלחים? באילו מוצרי חשמל משתמשים בתדירות גבוה ובאילו משתמשים בתדירות נמוכה? מה תרצה להפעיל מרחוק? מתי הילדים לבד בבית? כמה זמן הילדים מבלים בחדר שלהם והאם תרצה להפעיל את המיזוג בשעות מסוימות?

ככל שתשאל את עצמך יותר שאלות כך תדע אילו עבור אילו מכשירי בית חכם יתאימו לבית שלך ובהתאם לכך תוכל לתכנן את ההתקנה.

בית חכם
   1.     איפיון מערכות בית חכם

   עכשיו אחרי שאתה יודע איך הבית מתנהל ומה הצרכים של כל אחד מדיירי הבית, תוכל לבחון איזה מכשירי בית חכם אתה צריך:

   • מערכת בית חכם יכולה לשלוט על הכניסה והיציאה מהבית על ידי חיישנים המותקנים על הדלתות והחלונות.
   • מערכת בית חכם יכולה להפעיל מרחוק את מוצרי חשמל שונים בחדרים שונים ובהתאם לצורך לדוגמה מערכות מיזוג (גם אם אתם לא בבית).
   • מערכת בית חכם יכולה לסייע באבטחת הבית ולהתריע לנייד כשהיא מזהה תנועה חשודה בבית או מחוצה לו.
   • מערכת בית חכם מאפשרת שליטה על הדלקה וכיבוי של אורות.
   • מערכת בית חכם מאפשרת הפעלת מערכת ההשקייה בגינה או בחצר בצורה אוטומטית.

   קיימות עוד פעולות רבות שבית חכם יכול לעשות עבורך, לכן חשוב להתייעץ עם מומחה התקנת בית חכם בכדי שידע להתאים את המערכות הטובות ביותר עבור הבית שלך. עוד חשוב לדעת כי ככל שמערכת הבית החכם תהיה מורכבת יותר ותדרוש יותר תכנון, כך עלות ההתקנה תהיה גבוהה יותר.

   1.   בדיקת תשתיות בבית

   התקנת מערכת בית חכם מתבצעת על תשתית קווית (חשמל) או תשתית אלחוטית. במידה והבית נמצא בתהליכי בנייה או שיפוץ, יהיה קל יותר להתקין מערכת בית חכם על תשתית קווית.

   אם אין תשתית קיימת, מומלץ להתקין מערכת בית חכם על תשתית אלחוטית שתחסוך ממך את הצורך לחצוב בקירות (תהליך ארוך ומלכלך).

   לפני התקנת מערכת בית חכם ולפני שיחה עם מתקין מוסמך מומלץ שיהיו לך תוכניות החשמל של הבית, כך יהיה קל יותר לתכנן את התקנת הבית החכם.

בית חכם
   1.   התקנת בית חכם בצורה עצמאית או על ידי מתקין מוסמך

   התקנת מערכת בית חכם פשוטה היא בעצם להתקין בית חכם ללא עזרה של איש מקצועי ולעשות את זה בשיטת "עשה זאת בעצמך". בדרך הזו חיפוש המידע, השוואה בין החברות השונות, איפיון המערכת והתקנתה נעשות באופן עצמאי על ידכם. היתרון הוא כמובן בעלות האפסית של התקנת בית חכם, אך אם תעשה טעות או תתקל בבעיה אחרת תזדקק לעזרה מקצועית על מנת שהתקנת הבית החכם תעשה בצורה הטובה ביותר והנכונה ביותר.

   התקנת בית חכם בבית עם הרבה חדרים או בבית עם הרבה מכשירים, מומלץ לא לבצע לבד אלא בעזרת מתקין מוסמך המתמחה בהתקנת מערכות בית חכם. נכון, התקנה מקצועית היא התקנה ארוכה יותר ויקרה יותר אך היא מעניקה לך את השקט הנפשי והרוגע שכל מכשירי הבית החכם אכן "מדברים אחד עם השני".

   למה הכוונה "מדברים אחד עם השני"? מכשירי הבית החכם לא רק מבצעים פעולות שונות אלא הם גם אוספים נתונים שונים ומאגדים אותם בבבקר המרכזי. הנתונים האלה עוזרים לך לדעת כמה זמן עבד כל מכשיר חשמלי, בכמה חשמל השתמשת ועוד.

   כאשר מבצעים התקנת בית חכם בצורה עצמאית חשוב שתשים לב שכשאתה מחבר את המכשירים אחד עם השני כולם מתחברים בצורה טוב וללא תקלות (הרי לא תרצה להפעיל את הדוד ביום קר ולגלות שכשחזרת הביתה הוא בכלל לא עבד).

   אין ספק כשאר אין את הידע הטכנולוגי להתקין מכשירי בית חכם ולחבר אותם לאינטרנט, מומלץ להשאיר את העבודה לבעלי מקצוע המתמחים בהתקנה מוצרי בית חכם

   1.   אמצעי שליטה במערכת בית חכם

   בין אם בחרת בהתקנת בית חכם בצורה עצמאית או בעזרת מתקין מוסמך, מומלץ לוודא שיש לך מספיק מכשירים ניידים או טאבלטים בכדי לשלוט במערכת הבית החכם. הרי לא תרצה לרוץ בכל הבית ולחפש את הטאבלט או את הנייד בעזרתו מפעילים את המערכת.

   אנשים רבים מעדיפים לרכוש מראש מכשיר טאבלט נוסף או מכשיר סלולרי נוסף בעזרתו יוכלו להפעיל מרחוק ולשלו במערכת הבית החכם. במידה ואתה נעזר במתקין מוסמך חשוב שתוודא איתו מראש כמה שלטים אתה מקבל לתפעול המערכת.

התקנת בית חכם

מוצרי בית חכם נפוצים

כאנשים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולמות הבית החכם, מומלץ לאסוף כמה שיותר מיד על סוגים של מוצרי בית חכם וסוגי יצרנים ולעמוד על ההבדלים ביניהם כמובן. מומלץ גם שתכירו את ששת המוצרים הנפוצים בעת התקנת מערכת בית חכם:

 1. חיישן תנועה שמטרתו היא לזהות תנועה בבית או בחצר. זיהוי התנועה יגרום לחיישן לעשות פעולה מסוימת לדוגמה: להדליק את האור, להדליק את המזגן או להפעיל מוזיקה.
 2. מתג חכם שנועד להדליק ולכבות מכשירי חשמל שונים בצורה אוטומטית או בשלט רחוק, לדוגמה: מתג חכם לדוד יאפשר לכם להדליק את הדוד גם כשאתם תקועים בפפק בדרך הביתה.
 3. שקע חשמלי המאפשר לכם לתכנת מוצרי חשמל כך שיתחילו לפעול בצורה אוטומטית בכל יום ובאותה השעה.
 4. חישן טמפרטורה שמבצע פעולה מסוימת כאשר הוא מרגיש שהחדר חם מדי או קר מדי. לרב, מחברים אותו אל מערכת המיזוג ומפעילים את המזגן כך שיחמם או יקרר את החדר בצורה אוטמטית. בנוסף, חיישן טמפרטורה יכול לשמש באמצעי אזהרה נגד שריפות. כאשר הוא ירגיש כי יש טמפרטורה גבוהה מאוד בחדר הוא מנתק החשמל בבית ומונע שריפה גדולה יותר.
 5. חיישן כניסה ויציאה נועד בעיקר לחלונות ודלתות והוא משמש כמעין מערכת אזעקה ביתית.
 6. מנעול חכם לדלת המאפשר פתיחתה באמצעות טביעת אצבע או קוד. המנעול הזה יעיל במיוחד כאשר יש ילדים קטנים הנוטים לאבד את המפתח של הבית או להישאר נעולים מחוץ לבית. פתיחת המנעול נעשית על ידי הקשת קוד בצורה קלה ומהירה כך שהילדים נכנסים הביתה בקלות וההורים חוסכים לעצמם דאגה.
 7. מצלמות רשת שמצלמות את כל מה שקורה בבית ומשדרות בלייב אל הנייד או אל המחשב הנייד. באמצעותן אפשר לפקח על הילדים בהיעדר בייביסיטר או לבדוק שאין פורץ במידה והאזעקה צלצלה בנייד שלכם

 

לסיכום, אין ספק שחיבור הבית למערכות בית חכם הוא שידרוג שמקל על ההתנהלות בבית ועוזרת לך לחיות חיים שקטים יותר (כבר לא צריך לדאוג אם שכחת את המזגן דולק או שכחת לכבות את האורות לפני שיצאת לחו"ל). לפני שמבצעים התקנת מערכת בית חכם מומלץ לקרוא וללמוד את התחום וזה יהיה די קל היות וברשת תוכל למצוא בקלות הרבה מידע וטיפים בנושא.

יחד עם זאת, אם הלכת לאיבוד מכל הטיפים שמצאת ברשת ודווקא התבלבלת, מומלץ שתפנה אל מתקין מוסמך של מערכות בית חכם.

המתקין המוסמך יעשה לך סדר בראש ויתאים עבורך את מערכת הבית החכם הטובה ביותר.

למידע נוסף על התקנת מערכת בית חכם, לחצו כאן

מכירים מישהו שהמאמר יכול לעניין אותו?שתפו איתו:

כל התקנה היא דבר אינדיבידואלי מבחינת הזמנים. ישנם התקנות היכולות לקחת כמה שעות בודדות, וישנם התקנות שיכולות לקחת ימים שלמים. אתר 'בית חכם' אינו מתפשר על זמני ההתקנה, ומתחייב לעמוד בכל הזמנים אשר סוכמו מראש עם הלקוח

אתר 'בית חכם' משתמש בציוד המתקדם ביותר שנמצא כרגע בכל העולם וזאת על מנת לתת ללקוח חוויה טכנולוגית ומתקדמת ולא מתפשרת על איכות

חשוב להבין שאנחנו עובדים עם הציוד המתקדם ביותר בשוק ונותנים ללקוחותינו את המחיר הריאלי ביותר על פי מה שקורה כיום בישראל ובעולם. אצלנו אין העלאות מחיר לא מוסברות. כל ההליך הוא שקוף מאוד ומסוכם מראש לפני תחילת העבודה

אנחנו נותנים כמובן אחריות על המוצרים שאנחנו מספקים ועל ההתקנה עצמה. אנחנו תמיד זמינים ללקוחותינו בכל יום ובכל שעה על מנת לתת חווית שירות מהטובות ביותר שיש כיום בשוק הישראלי

רוצים לשדרג את איכות החיים ? הגעתם למקום הנכון ! השאירו פרטים ונשמח לעזור לכם.

מחפשים לשדרג את איכות החיים בבית?

דברו איתנו עוד היום!